Yemen'de mayın patlaması nedeniyle aynı aileden 6 kişi öldü

Yemen hükümetine bağlı güçler, ülkenin batısında bulunan Hudeyde ilinde mayın patlaması sonucunda aynı aileden 6 kişinin öldüğünü açıkladı.
  • 17.03.2022, 01:18:49
  • Güncelleme: 4 ay önce
Yemen'de mayın patlaması nedeniyle aynı aileden 6 kişi öldü

Yemen hükümetini destekleyen Ulusal Direniş isimli güçlere bağlı 2 Aralık ajansının bölge kaynaklı haberine göre, Husiler tarafından Hudeyde'nin orta kesiminde yer alan bir bölgeye mayın yerleştirildi. Mayın, sivil bir aracın geçişi sırasında patladı.

Patlama sonucunda aynı aileden olduğu öğrenilen 6 sivil vefat etti. Olayla ilgili daha fazla bilgi verilmezken, Husiler de konu ile ilgili bir açıklama yapmadı.

YEMEN'DE BAE DESTEKLİ KONVOYA BOMBALI SALDIRI DÜZENLENDİ

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Hizam el-Emni güçleri komutanlarından Abdullatif es Seyyid'in konvoyuna, Zencebar yolunda bomba yüklü bir araçla saldırı gerçekleştirildi.

Saldırının ardından olay yerinin yakınında gizlenen, kimliği henüz tespit edilememiş silahlı kişilerce konvoya ateş açıldığı, Seyyid'in korumalarının da karşılık verdiği bildirildi.

Patlama ve karşılıklı ateş sonucu Seyyid'in korumalarından 3, saldırganlardan da 2 kişinin hayatını kaybettiği, Hizam el-Emni güçlerinden ise 5 kişinin yaralandığı belirtildi.

Olayda hafif yaralandığı için hastaneye kaldırılan Seyyid'in sağlık durumunun iyi olduğu ve taburcu edildiği açıklandı.

Gerçekleştirilen saldırının sorumluluğunu şu ana kadar üstlenen olmadı.