VoloConnect trafiğe çıkmaya hazırlanıyor

Volocopter tarafından üretilen uzun menzilli uçan taksi VoloConnect, ilk test uçuşunu başarıyla tamamladı. VoloConnect, ilk uçuşu sırasında 2 dakika 14 saniye boyunca havada kaldı.
  • 14.06.2022, 11:03:44
  • Güncelleme: 1 ay önce
VoloConnect trafiğe çıkmaya hazırlanıyor

Alman uçak üreticisi Volocopter, uzun menzilli modeli uçan taksi VoloConnect’in ilk test uçuşunu yayınladığı bir video ile paylaştı.  

Uçan taksinin ilk yolculuğu 2 dakika 14 saniye sürdü; ancak manevralar, üretim seviyesindeki aerodinamiğin ve performansın gerçek dünya koşullarında devam ettiğini kanıtladı.

Şu ana kadar üç uçuş gerçekleştiren VoloConnect, ilk uçuşu sırasında 2 dakika 14 saniye boyunca havada kaldı.

Şirket, 96 km'den fazla menzile ve 250 km/saat hıza sahip VoloConnect'in gelecekteki ticari ürünün tüm planlanmış aerodinamik ve performans özelliklerine sahip olduğunu kaydetti.

Volocopter, daha kısa menzilli ve düşük süratli VoloCity'nin öngörülen 2024 yılındaki ticari lansmanının ardından 2026 yılında da VoloConnect'in yolcu taşımaya başlamasını planlıyor.

Şirket, otonom uçuşlar için düşük hız, yüksek hız ve motor arızası gibi testlerini gerçekleştirdiği VoloConnect'in ilk üç uçuşundan başarıyla ayrıldığını söylüyor.