Veri sızıntısı milyonları etkiliyor

Yemeksepeti, geçen yıl 21 milyon müşterisinin bilgilerini çaldırmasının ardından, bir kez daha güvenlik açığı iddiası ile gündeme geldi. Şirketten henüz konuyla ilgili bir açıklama gelmedi.
  • 06.06.2022, 17:22:27
  • Güncelleme: 2 ay önce
Veri sızıntısı milyonları etkiliyor

Önceki sene siber saldırı sonrası 21 milyon müşterisinin özel bilgileri sızdırılan Yemeksepeti'nin bir kez daha siber saldırıya uğradığı iddia edildi.

WebTekno'nun haberine göre onlarca Yemeksepeti müşterisi sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamalarda hesaplarının ele geçirildiğini ve kredi kartlarından kendilerinin haberi olmadan sipariş verildiğini ileri sürdü.

Kullanıcılar #yemeksepeti etiketi üzerinden son günlerde kendi hesapları üzerinden farklı şehirlere siparişler verildiğini ve siparişlerden haberleri olmadığını paylaşırlarken başkaları tarafından verilen siparişlerin iptal edilemediğine de dikkat çektiler.

Yemeksepeti kullanıcılarını tedirgin eden iddialar karşısında Yemeksepeti'nden henüz bir açıklama gelmedi.

Geçen yıl müşterilerinin verileri çalınan Yemeksepeti'ne bu Şubat ayında 1 milyon 900 bin TL idari para cezası uygulayan Kişisel Verileri Koruma Kurulu; veri sızıntısından 21 milyon 504 bin 83 kişinin etkilendiğini ve verilerin Fransa'ya gönderildiğini açıklamıştı.

  • Kaynak: WebTekno