Uzay fuarı meraklılarını bekliyor

Berlin Uluslararası Uzay ve Havacılık Fuarı 4 yıllık aranın ardından kapılarını açtı. Fuarda, bu yıl 29 ülkeden yaklaşık 550 firma yer alıyor.
  • 23.06.2022, 10:00:15
  • Güncelleme: 1 hafta önce
Uzay fuarı meraklılarını bekliyor

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2020'de yapılamayan Berlin Uluslararası Uzay ve Havacılık Fuarı (ILA Berlin), Almanya'nın başkenti Berlin'de kapılarını ziyaretçilere açtı.

Messe Berlin tarafından Berlin-Brandenburg Havalimanında (BER) bulunan Berlin Fuar Merkezi’nde 2 yılda bir düzenlenen ve çok sayıda ülkeden havacılık sektör temsilcisinin katıldığı ILA Berlin fuarı, 4 yıllık aranın ardından "Öncü Havacılık" temasıyla 26 Haziran’a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

2020'de salgın nedeniyle yapılamayan ILA Berlin alanında Avrupa'nın en büyüğü olarak kabul ediliyor. Fuarda, bu yıl 29 ülkeden yaklaşık 550 firma yer alıyor.

Sürdürülebilirlik, yeni teknolojiler ve inovasyon için önde gelen ticaret fuarı olan ILA Berlin, uluslararası havacılık sektörü temsilcileri, politika yapıcılar ve silahlı kuvvetler ve bilim insanları için bir buluşma yeri olarak biliniyor.

Bu yıl "Havacılık", "Uzay", "Savunma & Güvenlik" ve "Tedarikçiler" başlıkları altında yapılan ILA Berlin, havacılık sektörünün tüm değer zincirini kapsarken, masaya yatırılan konular arasında iklim açısından sıfır emisyonlu havacılık, yeni hareketlilik ve uzay güvenliği yer alıyor.

  • Kaynak: AA