Uyuşturucudan kurtarılan bağımlılar Taliban’a minnettar

Afganistan’daki Taliban yönetiminin tedavi ve bakımlarını üstlendiği uyuşturucu bağımlıları, yeni bir başlangıç için kendilerine bu imkanı sağlayan İslam Emirliği hükümetine minnettar olduklarını dile getirdi.
  • 26.01.2023, 14:04:54
  • Güncelleme: 1 ay önce
Uyuşturucudan kurtarılan bağımlılar Taliban’a minnettar

Afganistan'da yönetimi devralan Taliban, ülkedeki uyuşturucu bağımlılarını rehabilite merkezlerinde tedavi ediyor.  Tedavi gören ve bakımları üstlenilen bağımlılar, yeni bir başlangıç için kendilerine bu imkanı sağlayan İslam Emirliği hükümetine minnettar olduklarını söyledi.

Türkiye'deki bazı medya organları ise İslam Emirliği'nin uyuşturucu bağımlılarını tedavi etmesini eleştirerek tedavi merkezlerine yatırılanlara kötü muamele yapıldığını öne sürmüştü.

Taliban yönetiminin uyuşturucuyla mücadelesi

Taliban yönetimi devralmasının ardından ülke genelinde uyuşturucu kullanımına karşı tedbirler almaya başladı.

Öncelikle uyuşturucu ekimi ve ticareti tamamen yasaklayan Taliban, daha sonra başkent Kabil başta olmak üzere ülke genelinde uyuşturucu bağımlılarını toplayarak rehabilite merkezlerinde tedavilerini üstleniyor.

 

🔸️Afganistan'da birçoğu sokaklarda, köprü altlarında yaşayan on binlerce uyuşturucu bağımlısı, İslam Emirliği'nin başa gelişiyle toplanıp tedavi merkezlerine yatırıldı. Tedavi gören ve bakımları üstlenilen bağımlılar, yeni bir başlangıç için kendilerine bu imkanı sağlayan+ pic.twitter.com/tiGBKD41wY

— Hüdhüd Media (@MediaHudhud) January 26, 2023 ">http://

 

 

 

  • Kaynak: Ortadoğu Haber