Ürdün Ordusu: Sınır operasyonunda 10 kişi yakalandı

Ürdün ordusu, ülkeye sızmaya çalışanlara yönelik düzenlenen operasyonda bir kişinin öldüğünü, 10 kişinin yaralandığını açıkladı.
  • 02.11.2022, 16:42:21
  • Güncelleme: 3 ay önce
Ürdün Ordusu: Sınır operasyonunda 10 kişi yakalandı

Ürdün ordusu, sınır bölgesinde ülkeye sızmaya çalışanlara karşı düzenlenen operasyonda bir kişinin öldüğünü, bir kişinin yaralandığını, 10 kişinin de yakalandığını duyurdu.

Ordudan yapılan yazılı açıklamada, Ürdün Silahlı Kuvvetleri'nin yerel ve bölgesel güvenliği sağlamak için gösterdiği çabalar kapsamında Güney Askeri Bölgesinin ülkeye sızma girişimini engellemek için operasyon düzenlediği kaydedildi.

Sınır muhafızlarının komşu ülkelerden birinden bir grubun ülkeye sızma girişimini gözlemlediği ve tespit ettiği belirtildi.

Devriye ekiplerinin ivedilikle harekete geçtiği ve angajman kurallarının uygulandığı aktarılan açıklamada, operasyonda bir kişinin öldüğü, 1 kişinin yaralandığı ve yakalanan diğer 10 kişinin de yetkili birimlere sevk edildiği bilgisi paylaşıldı.

Ürdün ordusu, ülke sınırlarını korumak için her türlü sızma ve kaçakçılık girişimiyle kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceğini vurguladı.

Açıklamada, operasyonun hangi ülke sınırında yapıldığı veya yakalananların hangi nedenle bu eylemi gerçekleştirdiğine ilişkin bilgi verilmedi.

Ürdün, geçen yıllarda özellikle sınır komşuları Suriye ve Irak'ta kötüleşen güvenlik durumunun bir sonucu olarak yüzlerce sızma ve kaçakçılık girişimine tanık oldu.

  • Kaynak: AA