Ümit Özdağ kararını Millet İttifakı'ndan yana yaptı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve Millet İttifakı Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ortak basın açıklaması yaptı. Özdağ konuşmasından Millet İttifakı'na desteğini açıkladı.
  • 24.05.2023, 10:56:45
  • Güncelleme: 3 gün önce
Ümit Özdağ kararını Millet İttifakı'ndan yana yaptı

14 Mayıs seçim sonuçlarının ardından ikinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için 28 Mayıs'ta Türkiye bir kez daha seçimlere gidiyor. 

İlk tur seçimlere katılan ATA İttifakı adına Cumhurbaşkanı olan Sinan Oğan, Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklediğini açıkladı. 

Bu açıklamanın ardından ATA İttifakı'nın bir bileşeni olan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ise Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmeler yaptı. 

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ yaptığı basın açıklamasında Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklediğini açıkladı. Özdağ partinin genel merkezi önünde yaptığı açıklamada sığınmacı karşıtı açıklamalarına devam etti. Özdağ, "Kızınız sokağa çıktığı zaman endişelenmek istemiyorsanız, çocuğunuzu bakkala güvenle yollamak istiyorsanız 28 Mayıs'taki seçimlerde Kemal Bey'e oy verin." ifadesini kulllanarak Türkiye'de yaşanan şiddet olaylarını sığınmacılara bağladı. 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI MI VERİLDİ?

Bu görüşmelerde Özdağ'a İçişleri Bakanlığı verileceği iddia edildi. Bu iddiayı doğrulayan açıklama da Özdağ'ın sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda geldi. 

Kemal Kılıçdaroğlu, Ümit Özdağ'a İçişleri Bakanlığı'nı vadetti


 

 

 

 

 

  • Kaynak: Ortadoğu Haber