Ukrayna’dan flaş Putin iddiası

Kremlin’de Putin'i devirmek için bir darbenin hazırlandığını ileri süren Ukrayna Askeri İstihbarat Servisi Başkanı Tümgeneral Budanow, savaşın 2022 sonunda biteceğini belirtti.
  • 14.05.2022, 15:36:54
  • Güncelleme: 1 hafta önce
Ukrayna’dan flaş Putin iddiası

Ukrayna Askeri İstihbarat Servisi Başkanı Tümgeneral Kyrylo Budanow, Kremlin'de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i devirmek için bir darbenin hazırlandığını ileri sürdü.

Budanow, "Kremlin'de bir hazırlık var. Ukrayna yenilgisi, Rusya Federasyonu liderliğinde bir değişikliğe yol açacak. Bu süreç çoktan başladı ve o yönde ilerliyorlar" dedi.

SAVAŞ 2022 SONUNDA BİTECEK

İngiliz Sky News televizyonuna röportaj veren Budanow, aldıkları istihbaratı paylaşarak, Putin'e karşı bir darbe hazırlığı yapıldığını iddia etti.

Ukraynalı isim, röportajı yapan gazetecinin, "Bu bir darbe olduğu anlamına mı geliyor?" sorusuna, "Evet, bu şekilde hareket ediyorlar ve bunu durdurmak imkansız" şeklinde yanıt verdi.

Bodanow ayrıca, ağustos ayında savaşta bir kırılmanın yaşanacağını ifade ederek; 2022 sonunda savaşın sona ereceğini kaydetti.

KIRIM’DAN VE DONBASS’DAN VAZGEÇMEDİK

Putin'in sağlık durumunun çok kötü olduğunu, kanser ve başka hastalıklarla mücadele ettiğini de iddia eden Budanow, Rus liderin psikolojik ve fiziksel olarak iyi durumda olmadığını dile getirdi.

Ukrayna'nın Donbass ve Kırım'dan vazgeçmediğini ifade eden Tümgeneral Budanow, "Donbass ve Kırım da dahil olmak üzere kaybettiğimiz tüm topraklarımızda Ukrayna'nın gücünü göstereceğiz" dedi.