Ukrayna: Tahliye için kullanılan yolcu treni saldırıya uğradı

Rus ordusunun, Ukrayna'nın Donetsk bölgesinde çatışmaların ortasında kalanların tahliye operasyonunda kullanılan yolcu trenine ateş açıldığı belirtildi.
  • 13.03.2022, 12:10:20
  • Güncelleme: 8 ay önce
Ukrayna: Tahliye için kullanılan yolcu treni saldırıya uğradı

Ukrayna Demir Yolları Ukrzaliznytsia'dan yapılan açıklamada, Donetsk bölgesindeki Brusyn istasyonunun yakınında yolcu trenine Rus askerlerinin saldırdığını bildirdi.

Açıklamada, "Tren, şiddetli çatışma bölgesinde bulunan Donetsk ve Luhansk bölge sakinlerini almak için Lyman şehrine tahliye seferini yapıyordu." denildi.

Saldırı sonucu trenin kondüktörlerinden birinin hayatını kaybettiği, bir kişinin de yaralandığı bilgisi verilen açıklamada, "Ukrzaliznytsia bu dakikalarda hasar gören trenin mürettebatını ve Lyman tren istasyonunda kurtarılmayı bekleyen yaklaşık 100 çocuk da dahil tüm yolcuları tahliye etmek için her türlü çabayı sarf ediyor." ifadeleri kullanıldı.

İvano-Frankivsk'taki havalimanı bombalandı

Ukrayna'nın İvano-Frankivsk şehri Belediye Başkanı Ruslan Martsinkov sosyal medyadan yaptığı açıklamada, şehrin uluslararası havalimanının, Rus ordusu tarafından havadan bombalandığını belirterek, "Düşmanın amacı panik ve korku ekmek." dedi.