Türkiye ve Katar’dan Al Aldeid 2021 ortak askeri tatbikatı

Türkiye Silahlı Kuvvetleri Katar’da yeni geliştirilen mühimmatlarında dahil edildiği Al Aldeid 2021 tatbikatını gerçekleştirdi.

  • 28.03.2021, 19:20:44
  • Güncelleme: 1 ay önce
Türkiye ve Katar’dan Al Aldeid 2021 ortak askeri tatbikatı

Haber7'nin haberine göre Türkiye ve Katar silahlı kuvvetleri, Al Adeid tatbikatı kapsamında birlikte faaliyet gösterdi. Silahlı kuvvetlere bağlı ekipler sahada koordinasyon ve strateji becerilerini sergiledi.

Düzenlenen tatbikat kapsamında Türkiye'nin yerli olarak üretimini gerçekleştirdiği silah ve zırhlı araçlar da sahaya indi. Silah, mühimmat ve araçların kabiliyeti dikkat çekti.

Milli Savunma Bakanlığı duyurmuştu

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Türkiye-Katar Ortak Tatbikatı'nın (Al Adeid 2021), Katar ve Türk silahlı kuvvetlerinin katılımıyla 2-31 Mart arasında Katar'da icra edileceği belirtilmişti.

Tatbikatın amacının, Katar ve Türk silahlı kuvvetleri arasında karşılıklı iş birliği ile müşterek çalışabilirliği geliştirmek ve Katar Silahlı Kuvvetlerinin askeri kapasitesinin artırılmasına katkı sağlamak olduğu bildirilen açıklamada, tatbikata, Katar Türk Birleşik Müşterek Kuvvet Komutanlığı, 1 mekanize piyade bölüğü ve 1 topçu bataryası ile yerinden katılım sağlanacağı kaydedilmişti.