Türkiye iki dev organizasyona resmen talip

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2028 ve 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylıkları için müracatta bulunduklarını söyledi ve "En iyisini düzenleyeceğimizden şüphemiz yok." dedi.
  • 21.11.2022, 14:10:17
  • Güncelleme: 2 ay önce
Türkiye iki dev organizasyona resmen talip

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Kupası açılış maçı için gittiği Katar ziyareti sonrasında açıklamalarda bulundu.

2028 ve 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylığı için de konuşan Erdoğan, "Biz hem 2028 için hem sonrası için müracaatımızı yaptık. Türkiye olarak hem dünyada en modern ve en yeni statlarımızla hem teknik açıdan güçlü yönlerimizle hem kapasitemizle bu organizasyonların en iyisini düzenleyeceğimizden şüphemiz yok." dedi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamalar:

"Biz hem 2028 için hem sonrası için müracaatımızı yaptık. Türkiye olarak hem dünyada en modern ve en yeni statlarımızla hem teknik açıdan güçlü yönlerimizle hem kapasitemizle bu organizasyonların en iyisini düzenleyeceğimizden şüphemiz yok. Türkiye’nin organizasyon becerisi zaten tüm dünyanın malumu. Bununla birlikte tabii biliyorsunuz 2023 Şampiyonlar Ligi finali de haziran ayında İstanbul’da oynanacak. Artık Türkiye bu konularda talep eden değil, talep edilen bir ülke. O yüzden biz kendimize güveniyoruz. Geçtiğimiz yıl 200’den fazla uluslararası organizasyon yaptık. Hakikaten her bir farklı branşa hitap eden altyapı en güzel şekilde ülkemizde mevcut. İnşallah bundan sonra da futbolda da dünya futbolu adına bir kazanım olur diye düşünüyorum.

"MİLLİ TAKIMI DAHA TOPARLANMIŞ GÖRDÜM"

"Türkiye’nin İskoçya ve Çekya ile maçlarını seyrettim. Bu iki maçta da takımı daha toparlanmış gördüm, daha diri gördüm. Tabii bir de takımımız şu anda daha gençleşmiş bir takım ve farklı bir havası var. Bu havayla da inşallah devamlı kendini toparlaması ve önümüzde yapılacak olan resmi maçlardan da başarıyla çıkması özgüvenini artıracaktır. Kendilerine başarılar diliyoruz. Kaldı ki bayağı genç bir takımımız var. İnşallah bu genç takımımızla bizler, “dünyada biz de varız” dedirtebiliriz."

  • Kaynak: Ortadoğuhaber