Türkiye’den giden Kovid-19 yardımı ABD’ye ulaştı

Türkiye’den koronavirüsle mücadele amaçlı ABD’ye gönderilen yardımlar yerine ulaştı. Yardımların ulaşmasının ardından ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, bir teşekkür twiti attı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise ABD Başkanı Donald Trump’a bir mektup gönderdi.

  • 29.04.2020, 09:38:50
  • Güncelleme: 5 ay önce
Türkiye’den giden Kovid-19 yardımı ABD’ye ulaştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump'a, tıbbi malzeme yardımıyla birlikte bir mektup gönderdi. Kongre ve ABD basınına da mesaj gönderen Erdoğan, "Umuyorum ki önümüzdeki dönemde, Kongre ve ABD basını da salgın sırasında sergilediğimiz bu dayanışmanın da etkisiyle, ilişkilerimizin stratejik önemini daha iyi kavrayacak ve ortak sorunlarımızla ortak mücadelemizin gerektirdiği anlayış içinde hareket edecektir" dedi.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo iseTürkiye'nin ABD'ye gönderdiği tıbbi malzeme desteğini taşıyan askeri uçağın fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşarak Türkiye'ye teşekkür etti.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele için yaptığı tıbbi ekipman yardımından dolayı Türkiye'ye teşekkür ederek, "Amerikan halkı dostluğunuz, ortaklığınız ve desteğiniz için size minnettar" ifadelerini kullandı.

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Türkiye'nin ABD'ye gönderdiği tıbbi yardımları taşıyan askeri kargo uçağının başkent Washington yakınlarındaki Andrews Hava Üssü'ne indiği anlarda çekilen fotoğrafı Twitter hesabından paylaştı.

Bakan Pompeo, Twitter mesajında, "Kriz zamanlarında NATO müttefikleri bir arada durmalıdır. Salgının en kötü vurduğu bölgelerde Kovid-19 ile mücadelemize yardımcı olması amacıyla tıbbi kaynak ve koruyucu ekipman konusundaki cömert bağışı için Türkiye'ye teşekkür ediyoruz. Amerikan halkı dostluğunuz, ortaklığınız ve desteğiniz için size minnettar" ifadelerine yer verdi.