Tunus Cumhurbaşkanı Said, “görevden almalara” devam ediyor

Tunus’un Paris ve Milano başkonsoloslarını görevden alan Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, 25 Temmuz kararlarının ardından aralarında üst düzey yetkilerinin de olduğu birçok yönetici ve devlet memurunu görevden almıştı.
  • 05.12.2021, 19:02:30
  • Güncelleme: 3 hafta önce
Tunus Cumhurbaşkanı Said, “görevden almalara” devam ediyor

Tunus Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, Tunus’un Paris Başkonsolosu Muhammed et-Tahir el-Arbavi ve Milano Başkonsolosu Adil Bin Abdullah’ın görevden alındığı duyuruldu.

Ayrıca, söz konusu görevden alınmaların yerine Paris Başkonsolosluğuna Rıza el-Garslavi’nin, Milano Başkonsolosluğuna ise Halil el-Cendubi’nin atandığı belirtildi.

Açıklamada, Tunus Dışişleri Bakanlığından, Paris ve Milano başkonsolosluklarında derinlemesine bir mali ve idari denetimin yürütülmesi emri verildiği kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Kays Said, parlamentonun çalışmalarını dondurduğu ve başbakanı azlettiği 25 Temmuz kararlarının ardından aralarında üst düzey yetkilerinin de olduğu birçok yönetici ve devlet memurunu görevden almıştı.

25 Kasım’da ise farklı ülkelerde görevli 15 diplomatın, herhangi bir gerekçe gösterilmeden görevden alındığı duyurulmuştu.