TCMB Başkanı Ağbal’ın Türkiye İhracatçılar Meclisi'ni ziyareti

TİM Başkanı İsmail Gülle:
  • 24.02.2021, 18:26:44
  • Güncelleme: 1 yıl önce

İSTANBUL (AA) - Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, "TİM olarak, 2023'te yüzde 5 enflasyon hedefi ile 'Dış Ticaret Fazlası Veren Türkiye'ye ulaşılması için her zamanki gibi desteğe devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal, enflasyon hedeflemesi çerçevesinde tüm paydaşları 2023 yılında yüzde 5 enflasyon hedefi etrafında birleştirmek ve bilgilendirme yapmak amacıyla TİM'i ziyaret etti.

Basına kapalı gerçekleşen görüşmeye ilişkin TİM Başkanı Gülle, Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

Gülle, "kalıcı fiyat istikrarı" hedefine ilişkin görüş ve önerilerini TCMB Başkanı Ağbal'a ilettiklerini belirterek, "TİM olarak, 2023'te yüzde 5 enflasyon hedefi ile 'Dış Ticaret Fazlası Veren Türkiye'ye ulaşılması için her zamanki gibi desteğe devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

TCMB Başkanı Ağbal, aynı hedef doğrultusunda Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Abdurrahman Kaan ve Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'ni (TÜSİAD) de ziyaret etmişti.

  • Kaynak: AA