Suudi Prens Ankara'dan ayrıldı

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman Ankara'dan ayrıldı.
  • 22.06.2022, 20:45:34
  • Güncelleme: 3 gün önce
Suudi Prens Ankara'dan ayrıldı

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, resmi temaslarda bulunmak üzere bugün geldiği Ankara'dan ayrıldı.

Veliaht Prens Bin Selman ve beraberindeki heyeti taşıyan uçak, saat 20.30'da Esenboğa Havalimanı'ndan kalktı.

16.30'da Esenboğa Havalimanı'na iniş yapan Muhammed Bin Selman'ı havalimanında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve diğer yetkililer karşılamıştı.

Ziyaret kapsamında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resmi törenle karşılanan Muhammed Bin Selman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile baş başa ve heyetler arası görüşme gerçekleştirmişti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Muhammed Bin Selman onuruna akşam yemeği de düzenlenmişti.

Erdoğan, nisanda Suudi Arabistan'ı ziyaret etmişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan da 28-29 Nisan'da Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud'un daveti üzerine Cidde'ye giderek çeşitli temaslarda bulunmuştu.

Erdoğan, 10 Mayıs'ta Prens Muhammed Bin Selman ile yaptığı telefon görüşmesinde de ikili ilişkileri ve bölgesel konuları ele almıştı.

Prens Muhammed Bin Selman'ın Ankara'ya yapacağı ziyareti, 17 Haziran'da kamuoyuna duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah biz de Külliye’de kendilerini kabul edeceğiz. Orada gerek ikili gerek heyetler arası görüşmelerimizi yapacağız ve bundan sonraki sürece yönelik Türkiye-Suudi Arabistan ilişkilerini inşallah çok daha ileri derecede, çok daha yüksek seviyede nerelere taşıyabiliriz, bunları değerlendirme fırsatını bulacağız." ifadelerini kullanmıştı.

  • Kaynak: AA