Modi rejiminin Müslüman karşıtı hamlesi protesto edildi

Cammu ve Keşmir eyaletine bağlı Srinagar kentindeki Müslüman halk, Modi rejiminin okulların yakınına içki dükkanları açmasını protesto etti.
  • 14.12.2022, 14:48:31
  • Güncelleme: 3 ay önce
Modi rejiminin Müslüman karşıtı hamlesi protesto edildi

Hindistan'ın istismar olarak işgal ettiği Cammu ve Keşmir'in Srinagar'ın Shivpora bölgesinde barındırdığı, Narendra Modi kullandığındaki faşist Hindistan yönetiminin Müslümanların çoğunlukta olduğu kullanım kullanımını teşvik etmek için hamlesine karşı bir protesto idaresi işletildi.

Sokaklara dökülen halk, bir önceki içki deposunun özelliklerini talep ediyorlar.

Kendini Raviji Razdan olarak tanıtan protestoculardan biri medyaya, okula yakın bir evi işletmeyi açmanın sitelerini kötü etkileyeceğini barındıran “Yeni iç mekân bir okulun yanına kuruldu. Bir taraf iç saha oyuncusu diğer taraf beyaz perdeye geçerken çocuklar nasıl öğrenecek lütfen söyleyin” dedi.

Razdan, okulların dışarıdaki bir şarap mağazasının açılmasını "akıl almaz" şeklinde nitelendirerek,

“Modi rejimi bölgesi Müslüman düşman eylemlerini zorla uyguluyor. İçki kullanımı İslam'da yasak için işgal topraklarında topraklarda alkol satışı yaparak Müslümanları kışkırtıyor” ifşa amaçlı kullanıldı.

 

Hindistan'ın yasadışı olarak işgal ettiği Jammu ve Keşmir'de Srinagar'ın Shivpora bölgesi sakinleri, Narendra Modi liderliğindeki faşist Hindistan hükümetinin Müslümanların çoğunlukta olduğu bölgede içki tüketimini teşvik etme hamlesine karşı bir protesto gösterisi düzenledi. pic.twitter.com/5hZ0ezhsPy

— Keşmir Sanat Galerisi (@JandKonline) 14 Aralık 2022 ">http://

  • Kaynak: Ortadoğu Haber