Şii milisler Suriye’de halkın dükkanlarını gasp ediyor

İran destekli Şii terörist gruplar Suriye’de sivillerin fırın ve benzin istasyonlarına el koydu.
  • 11.10.2021, 13:42:39
  • Güncelleme: 1 saniye önce
Şii milisler Suriye’de halkın dükkanlarını gasp ediyor

Yerel kaynaklar Deyrizor ile Rakka'daki sivillerin fırın ve benzin istasyonlarına İran destekli Şii milislerin el koyduğunu söyledi.

"El-Habur" haber merkezi, İran destekli Iraklı Şiilerden oluşan Nuceba Hareketi milislerinin Pazar günü, Esed rejimin olduğu Rakka'nın doğu kırsalında ve Deyrizor'un batı kırsalında sivillerin işlettiği fırınları, benzin istasyonlarını ve yakıt tankerlerini ele geçirdiğini söyledi.

Nuceba milislerinin Rakka'nın doğu kırsalında üç, Deyrizor'un batı kırsalında ise 4 tank ele geçirdiğini vurgulayan El Habur ağı Deyrizor'un batı kırsalında ele geçirdikleri tankların sivillere mazot taşıdığını bildirdi.

İranlı Şii milislerin ailelerini Suriye’ye getirdikten sonra bölgede yakıt ve ekmek ihtiyacının arttığını belirten kaynaklar Şii milislerin bu sorunu aşmak için Suriyelilerin mallarını gasp ettiklerini bildirdi.

Rakka'nın doğusundaki köy ve kasabaların sakinlerinin, bölgeyi rejim güçleriyle birlikte kontrol eden İranlı milislerin evlerine ve karargahlarına tahsisatların dağıtılmasından sonra yaşanan sıkıntı nedeniyle geçen yıl ısınmada sorun yaşadıkları ve buna bağlı ölümlerin olduğu doğrulandı.

  • Kaynak: Ortadoğu Haber