Rusya’nın Washington Büyükelçiliği’nde alarm

Rusya'nın Washington Büyükelçiliği konutunun ABD Gizli Servisi tarafından güvenlik kordonuyla çevrelendiğini söyledi. Gizli Servis'ten yapılan açıklamada, ihbar üzere gelen polis birimlerinin şüpheli bir pakete müdahale ettiği belirtildi.
  • 15.12.2021, 09:11:09
  • Güncelleme: 5 ay önce
Rusya’nın Washington Büyükelçiliği’nde alarm

Bir kolluk görevlisi, ABD Başkanlarını korumakla görevli Gizli Servis'in elçilik konutunu güvenlik kordonuyla çevrelediği bilgisini paylaştı.

Görevli, "Büyükelçilik kapatıldı" dedi.

Öte yandan Washington Metropolitan Polis Departmanı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Rus diplomatik misyonunun bitişiğindeki yolların polis hareketliliği nedeniyle trafiğe kapatıldığını belirtti.

Konut çevresine çok sayıda ambulans, itfaiye ve polis aracı sevk edildi.

Bazı sosyal medya kullanıcıları ise güvenlik durumunun büyükelçiliğe şüpheli bir nesne atılmasından sonra oluştuğunu ileri sürdü.

Sputnik muhabiri, bölgedeki sakinlerin de olup bitenlerden habersiz olduklarını ve bazılarının şu anda evlerine gidemediklerini aktardı.

GİZLİ SERVİS: ŞÜPHELİ PAKET İMHA EDİLDİ

ABD Gizli Servisi'nden bir sözcü Sputnik'e açıklamasında, gelen ihbar üzerine bomba imha ekiplerinin şüpheli bir pakete müdahale ettiğini kaydetti.

Sözcü, "Metropolitan Polis Departmanı, patlayıcı mühimmat imha ekibi olay yerine müdahale etti ve paketi imha etti" ifadelerini kullandı.

Sözcü, tüm yolların trafiğe kapatıldığını da sözlerine ekledi.

  • Kaynak: Sputnik