Putin'den kanlı mesaj

Putin'in en güvendiği kişi evinde başından vurulmuş şekilde bulundu. Nükleer kodları çantasında taşıdığı söylenen eski Albay Vadim Zimin'in bir süredir rüşvet aldığı gerekçesi üzerine ev hapsinde tutuluyordu.
  • 23.06.2022, 10:03:40
  • Güncelleme: 1 ay önce
Putin'den kanlı mesaj

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin en güvendiği insanlardan birini kaybetti. Putin'in nükleer kodların bulunduğu evrak çantasını emanet ettiği eski Albay Vadim Zimin evinde başından vurulmuş halde bulundu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 24 Şubat'ta verdiği askeri emirle başlayan Ukrayna'nın işgalinin ardından Rus lider birçok güvendiği adamını kaybetti. Ukrayna'da hayatını kaybeden üst düzey askerlerin yanı sıra Rusya'da da kayıplar yaşanırken son olarak Putin'in, nükleer kodların bulunduğu evrak çantasını taşıyan, eski Rus Albay Vadim Zimin evinde saldırıya uğradı. 53 yaşındaki Zidim'in apar topar hastaneye kaldırıldığı durumunun ise kritik olduğu belirtildi.

Rusya Federal Güvenlik Servisi'nde uzun yıllardır görev alan Zimin, Putin'e yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinde sık sık eşlik ediyordu. Kaynaklardan edinilen bilgilerde ise Zimin'in, Putin'in en güvendiği isim olduğu aktarıldı.

Öte yandan Vadim Zimin bir süredir rüşvet aldığı gerekçesi üzerine ev hapsinde tutuluyordu.

  • Kaynak: TGRT