Putin’den Batıya LGBT tepkisi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Batılı devletlerin cinsiyetsizliği normalleştirme ve LGBT propagandalarına sert eleştirilerde bulundu.
  • 23.10.2021, 16:00:43
  • Güncelleme: 8 ay önce
Putin’den Batıya LGBT tepkisi

 Uluslararası Valday Tartışma Kulübü'nün Soçi'deki toplantısında konuşan Putin, Özellikle sosyal medya ve eğlence platformlarında sık sık körüklenen cinsiyetsizlik akımlarına tepki göstererek, bunun sorumlusunun Batılı ülkeler olduğunu ifade etti.

''İNSANLIĞA KARŞI İŞLENMİŞ BİR SUÇ''

Batı toplumunda yaşayan gençlere ve çocuklara, cinsiyet değiştirmenin son derece normal olduğunun empoze edilmesinin korkunç olduğunu söyleyen Putin, bu düşünceyi çocuklara aşılayan zihniyetin hastalıklı olduğunu savundu.

Soçi'de yaptığı açıklamalarda Rus lider, ''Batı'nın çocuklara cinsiyet değiştirmenin normal olduğunu empoze etmesinin insanlığa karşı işlenmiş bir suç olduğunu düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

''BU GERÇEKTEN İĞRENÇ BİR ŞEY''

''Batı, küçük bir erkek çocuğuna, kıza dönüşmesinin son derece normal olduğunu söylüyor. Bu gerçekten iğrenç bir şey'' yorumunda bulunan Putin'in bu sözleri, büyük yankı uyandırdı.

Daha önce de Rusya'daki LGBT derneklerinin faaliyetlerine tepki göstermiş ve bu derneklerin eşcinsel evliliğin propaganda yapmalarını yasaklamıştı.

Putin ayrıca, insanların erkek ve kadın olarak ikiye ayrıldığını söyleyenlerin neredeyse toplumdan dışlandığını söyledi.