Piel Adası yeni kral veya kraliçesini arıyor

İngiltere’nin batısında yer alan Piel Adası sakinleri, adaya sahip çıkacak, adadaki işletmeleri yönetecek ve 1300'lerden kalma kale kalıntılarını gözetleyecek yeni kral veya kraliçesini aradığını duyurdu.
  • 09.01.2022, 16:41:16
  • Güncelleme: 5 ay önce
Piel Adası yeni kral veya kraliçesini arıyor

İngiltere'de bulunan Piel Adası sakinleri yeni kral veya kraliçesini aradığını duyurdu.

İşe alınacak kişinin, adayı yönetmesinin yanı sıra, Ship Inn isimli sosyal tesisi işletmesi ve 1300'lerden kalma kale kalıntılarını gözetlemesinin beklendiği kaydedildi.

Barrow in Furness yakınlarındaki ada için harekete geçen konsey, Birleşik Krallık'ın en sıra dışı yerel yönetimi işe alım süreçlerinden birini başlattı.

İngiltere'nin Piel Adası'na, adayı yönetecek ve adadaki işletmeleri idare edecek yeni bir kral ya da kraliçe arandığı açıklandı.

Barrow konseyi, Nisan ayında başlayacak sezon için 10 yıllık bir kiralamayla birini işe alacağını kaydetti.

YALNIZLIĞI SEVEN BİRİ ARANIYOR

Bu işe gönüllü olacak kişinin adadaki yönetimden sorumlu olacağı ve adadaki işletmeleri yöneteceği belirtildi.

İşe alınacak kişide aranan özellikler ise işletmecilik deneyiminin yanı sıra izolasyon ve yalnızlığı seven biri olacak şekilde sıralandı. Çünkü adadaki belirsiz hava koşulları sebebiyle uzun saatler mahsur kalmak gerekebiliyor.

40 yıldır adaya yürüyüşler düzenleyen ve yaşı nedeniyle seçmelere katılamayan John Murphy, bu görevi kendini bu işe adayacak birinin alması gerektiğini dile getirdi.