Özdağ'ın açıklamalarına tepki yağıyor

Ümit Özdağ'ın Kılıçdaroğlu'na ikinci tur seçimlerde destek verdiğini açıklaması sonrasında art arda açıklamalar geliyor.
  • 24.05.2023, 12:26:28
  • Güncelleme: 3 gün önce
Özdağ'ın açıklamalarına tepki yağıyor

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Millet İttifakı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyceği yönünde açıklamalarda bulundu. BU açıklamanın hemen ardından da 7 maddeyi içeren bir mutabakat metni yayınladı. 

İLK TEPKİ GELCEK PARTİSİNDEN

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurcu CHP ve Zafer Partisi arasında yapılan mutabakat karşısında bir açıklama yaptı. Temurcu açıklamasında, "Kazanmak için her yol mubah değildir" dedi. 

 

'İçişleri Bakanı olarak Suriyelileri göndereceğim' diyen Özdağ'a, Davutoğlu cephesinden sert tepki

 

HDP'DEN İLK TEPKİ

HDP'den ilk tepki milletvekili Erol Katırcıoğlu'nda geldi. Katırcıoğlu sosyal medya hesabından şu satırları paylaştı:

Ümit Özdağ iç işleri bakanı mı? Umarım bu saçmalığı yapmazlar! Kılıçdaroğlu'nun attığı en vahim adım olur ve kaybeder. Bizden söylemesi!

AK PARTİ'DEN İLK TEPKİ 

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş konuyla ilgili yaptığı sosyal medya paylaşımında şunları söyledi: 

Sayın Ümit Özdağ'ın bugün yaptığı açıklamasında ifade ettiği "Numan Kurtulmuş'un anlattığı şey sığınmacıların vatanlarına dönmesini içermiyordu" şeklindeki sözleri tamamen gerçek dışıdır. Hem başbaşa görüşmemizde hem de sonrasındaki ortak basın açıklamasında ifade ettiğimiz gibi Hükümetimiz Suriyeli göçmenlerin güvenli ve gönüllü geri dönüşleriyle ilgili kapsamlı çalışmalarını hassasiyetle sürdürmektedir.

  • Kaynak: Ortadoğu Haber