Oda TV ve TELE1 yöneticilerine askeri casusluktan gözaltı

TELE1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel ile OdaTV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız gözaltına alındı.

  • 08.06.2020, 11:33:40
  • Güncelleme: 4 ay önce
Oda TV ve TELE1 yöneticilerine askeri casusluktan gözaltı

Dükel ve Yıldız'ın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca "siyasal ve askeri casusluk" kapsamında yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alındığı öğrenildi.

TELE1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel ile OdaTV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız'ın, ifade işlemleri için Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde bulundukları öğrenildi.

9 ayrı eylem

Müyesser Uğur Yıldız'ın kendi adına kayıtlı telefondan 'Askeri casusluk' suçu kapsamında askeri personel olan E.B. ile suç içerikli görüşmeler yaptığı belirlendi. İkilinin Türkiye'nin uzun süredir irtibat halinde oldukları, askeri suç içerikli 29 ayrı eylemlerinin bulunduğu, son olarak ise Türkiye Cumhuriyeti devletinin Libya'daki birlikleriyle ilgili kritik görüşmeler gerçekleştirdikleri öğrenildi.

Savaş planlarının sızdırılması…

Soruşturma kapsamındaki suçlamalar arasında, Türkiye'nin Libya ve Suriye Idlib'deki savaş planlarının "Askeri Casusluk" maksadıyla sızdırılmasının da olduğu öğrenildi.

Şüpheliler, Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorguya alındı. Bilindiği gibi, Müyesser Uğur Yıldız'ın eşi emekli emniyet müdürü…

TELE1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel de gözaltında

Öte yandan TELE1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel, sabah saatlerinde gözaltına alındı. İsmail Dükel'in gözaltına alındığınu duyuran TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, "Arkadaşımız, TELE 1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel bu sabah 07.30'da gözaltına alındı. Gözaltına alınma nedeni bilinmiyor. Savcılığın 4 gün gözaltı süresi vermiş" ifadelerini kullandı.