Nisa bebek hayatını kaybetti

Pendik'te annesi tarafından boş bir araziye terk edilen 3 aylık Nisa bebeğin hayatını kaybettiği öğrenildi.
  • 05.04.2022, 16:37:21
  • Güncelleme: 5 ay önce
Nisa bebek hayatını kaybetti

İstanbul Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Servisi Başhekimliği Pendik 11 No'lu Acil Yardım İstasyonu'nda Acil Tıp Teknisyeni olarak görev yapan 29 yaşındaki Büşra Durmaz, 29 Mart Salı günü Pendik'te boş araziye bırakılmış bir bebek ihbarı için yola çıktı.

Durmaz, bebeği bulduklarında aç olduğunu fark etmiş, bebeği emzirmiş ve 3 aylık bebeğe kendi kızının ikinci adını vermişti. Nisa Mihriban ismi verilen bebek, daha sonra sağlık kontrollerinin ardından Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne götürüldü.

Bir süre sonra sağlık durumu kötüye giden 'Nisa Mihriban' bebek yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Bebeğin bu sabah saatlerinde beyin ölümü gerçekleştiği öğrenildi.

ACI HABER

CNN TÜRK muhabiri Merve Tokaz canlı yayında "Gerçekten çok trajik ve üzücü bir olay ne yazık ki. Pendik'te boş bir arazide bulunmuştu Nisa bebek.

Sağlıklıydı, Çocuk Esirgeme Kurumu'nda bakım altındaydı ancak bir anda fenalaştı ve hastaneye kaldırıldı. Ancak üzücü haber geldi ve Nisa bebeğin beyin ölümü gerçekleşti, Nisa bebek hayatını kaybetti" ifadelerini kullandı.

Tokaz, "Nisa bebek Türkiye'nin günlerdir konuştuğu bir bebekti. Hiç kimse böyle bir şey olacağını beklemiyordu çünkü Nisa bebek Çocuk Esirgeme Kurumu'nda bakım altındaydı, herhangi bir sıkıntı yoktu.

Ne yazık ki Nisa bebek Bakırköy Sadi Konuk Hastanesi'nde hayatını kaybetti" diye konuştu.

Bebeğini terkeden Ebru S. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.