Netanhyahu’dan Bennett eleştirisi: Mahmud Abbas'la görüşmek için kabineyi terk ediyor

Son dönemde Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'la yapılan görüşmelerden dolayı Naftali Bennett hükümetini eleştiren Likud Partisi Genel Başkanı Benyamin Netanyahu, sosyal medya üzerinden bir mesaj yayımladı.
  • 04.10.2021, 15:19:37
  • Güncelleme: 1 ay önce
Netanhyahu’dan Bennett eleştirisi: Mahmud Abbas'la görüşmek için kabineyi terk ediyor

Netanyahu twitter'deki kişisel hesabından yayınladığı mesajda Bennett hükümetinin, sağlık sorunlarıyla ve koronavirüsün yayılmasının çözümü meselesiyle ilgilenmek için ayırdığı vakitten daha fazla Abbas'la görüşmeye vakit ayırdığı iddiasında bulundu. 

Netanyahu mesajında; "Bennett hükümeti koronavirüs yüzünden ölümlerin ve vakaların zirvesini yaşıyor. Ama Sağlık Bakanı Nitzan Horowitz, Mahmud Abbas'la görüşmek için bu akşam kabinedeki koronavirüs konulu toplantıyı terk edebiliyor." ifadesine yer verdi. 

Dün akşam İsrail'in Sağlık Bakanı Horowitz, Bölgesel Yardımlaşma Bakanı İsavi Fureyc, Knesset (İsrail parlamentosu) üyesi Mihal Ruzin ile birlikte Mertz Partisi'nin bazı üyelerinin aralarında bulunduğu bir heyet Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'ın Ramallah'taki konağında görüşme gerçekleştirmişlerdi. 

  • Kaynak: palinfo