Müslümanlardan özür diledi

Fransa’nın en büyük zincir mağazalarından Leclerc’in sahibi Michel-Edouard Leclerc katıldığı bir programda ülkedeki sıvı yağ kıtlığını Müslümanların Kurban Bayramı’nda koyun kızartmak için yağ stoklamasına bağlamıştı. Leclerc, gelen tepkiler üzerine özür diledi.
  • 22.05.2022, 08:45:34
  • Güncelleme: 1 ay önce
Müslümanlardan özür diledi

Fransa’daki sıvı yağ kıtlığını Müslümanların Kurban Bayramı’nda koyun kızartmak için yağ stoklamasına bağlayan ünlü iş adamı Michel-Edouard Leclerc, gelen yoğun tepkiler üzerine özür dilemek zorunda kaldı.

BOYKOT ÇAĞRISI

Leclerc, Fransa’da ortaya çıkan sıvı yağ kıtlığını Müslümanlara bağlamış ve sert sözlerde bulunmuştu. Yaptığı açıklamada Müslümanları Ramazan Bayramı’nda koyun kızartmak için sıvı yağ stoklarını iddia eden Leclerc’e tepkiler üst üste gelmişti.

Michel-Edouard Leclerc’in açıklamaları sonrası sosyal medyada ünlü işadamına yönelik sert yükselirken, sahibi olduğu mağaza için de boykot çağrıları yapıldı.

ÖZÜR DİLEMEK ZORUNDA KALDI

Gelen tepkiler üzerine perakende devi Leclerc’in sahibi Michel-Edouard Leclerc, geri adım atarak Müslümanlardan özür diledi.

Tekrardan açıklama yapan ünlü iş adamı, kullandığı sözlerin saçma sapan olduğunu belirterek, “Saçma sapan şeyler söylediğinizde geri adım atmayı bilmeniz gerekir.” ifadelerini kullandı.

  • Kaynak: Türkiye Gazetesi