Musk'a saldırılar başladı: Taciz iddiası

Twitter'dan Cumhuriyetçilere oy vereceğini açıklayan Elon Musk, kısa süre önce kendisine yönelik siyasi saldırıların artacağını da belirtmişti. Beklenen saldırılar gelmeye başladı.
  • 21.05.2022, 02:17:44
  • Güncelleme: 1 ay önce
Musk'a saldırılar başladı: Taciz iddiası

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, kısa bir süre önce yaptığı paylaşımda artık Cumhuriyetçilere oy vereceğini açıklamış ve kendisine yönelik kirli kampanyalar düzenleneceğini iddia etmişti.

Musk'un bu açıklamasından kısa bir süre sonra, Amazon'un Kurucusu ve CEO'su Jeff Bezos'un sahibi olduğu Washington Post'ta yer alan habere göre, Elon Musk'un beklediği siyasi saldırılar gelmeye başladı.

Washington Post'ta yer alan habere göre, Elon Musk şirketine ait bir jet ile yolculuk yaparken, uçuş görevlilerinden birini taciz etti. Tacizi arkadaşına anlatan kadın ile kısa bir süre sonra 250 bin dolarlık anlaşma yapıldı.

Bu iddialar SpaceX Hukuk Başkan Yardımcısı Christopher Cardaci'ye yöneltildiğinde, herhangi bir yanıt alınamadı.

MUSK: SİYASİ SALDIRILAR ÇARPICI BİÇİMDE ARTACAK

Kısa süre önce ünlü sosyal medya platformu Twitter'ı yaklaşık 44 milyar dolar ödeyerek satın alan Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, kendisine yönelik siyasi saldırıların artacağını iddia etti.

Resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda artık Cumhuriyetçilere oy vereceğini açıklayan Musk, "Geçmişte Demokratlara oy verdim, çünkü onlar (çoğunlukla) iyilik partisiydiler. Ama onlar bölünme ve nefret partisi oldular, bu yüzden artık onları destekleyemem ve Cumhuriyetçilere oy vereceğim. Şimdi, bana karşı yaptıkları kirli oyun kampanyalarını izleyin…" ifadelerini kullandı.