Litvanya'dan Bayraktar TB2 kampanyası

Ukrayna’nın Rusya karşısında verdiği mücadeleye destek olmak isteyen Litvanya, Türkiye’den Bayraktar TB2 alıp Ukrayna’ya bağışlamak için kampanya başlattı. Söz konusu kampanyaya; sanatçılar, sosyal medya fenomenleri, iş insanı gibi birçok çevre destek verdi.
  • 26.05.2022, 15:02:34
  • Güncelleme: 1 ay önce
Litvanya'dan Bayraktar TB2 kampanyası

Litvanya Savunma Bakanı Arvydas Anusauskas, Ukrayna'ya destek olmak adına, Türkiye'den Bayraktar TB2 SİHA satın alıp Ukrayna'ya yollamak için yardım kampanyası başlatıldığını duyurdu.

Rusya'nın 24 Şubat'ta başlattığı Ukrayna işgali devam ediyor. Rus ordusu, ülkenin kuzeyinden çekilirken; güneyinde ve güney doğusunda ilerleyişini sürdürmeye çalışıyor.

Kiev yönetiminin beklenmedik direnişiyle karşılaşan Rusya, en son Mariupol'ü de düşürerek, Azak Denizi'nin tüm kontrolünü ele geçirmiş oldu.

LİTVANYALILARDAN BAYRAKTAR TB2 KAMPANYASI

Sahada ve masada bu gelişmeler yaşanırken; Litvanya'dan ilginç bir adım geldi. Litvanya Savunma Bakanı Arvydas Anusauskas, Ukrayna'ya destek olmak için kampanya başlatıldığını duyurdu.

Sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklama yapan Savunma Bakanı Anusauskas, Türkiye'den Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) Bayraktar TB2 alıp Ukrayna'ya bağışlamak istediklerini belirtti.

Anusauskas, IBAN numarası paylaşarak, 5 milyon dolara ihtiyaçları olduğunu, Litvanyalıların şu ana kadar 1 milyon dolarını topladığını belirtti.

Litvanya Savunma Bakanlığı tarafından yürütülen kampanyaya; sanatçılar, sosyal medya fenomenleri, iş insanı gibi birçok çevre de destek verdi.