Kissinger’dan Ortadoğu’da yeni savaş kehaneti

ABD’nin eski Dışişleri Bakanı Henry Kissinger, Ortadoğu’ya yönelik yeni ve kanlı bir senaryoyu gündeme getirdi. 3. dünya savaşının geldiğini söyleyen Kissinger, yeni savaşta İran’ın işgal edileceğini ve İsrail’in Ortadoğu’nun yarısını kontrol edeceğini söyledi.

  • 27.04.2020, 19:52:01
  • Güncelleme: 4 ay önce
Kissinger’dan Ortadoğu’da yeni savaş kehaneti

ABD’nin, İsrail’le birlikte gerçekleştirmek istediği Ortadoğu’ya yönelik yeni planı Yahudi asıllı ABD eski Dışişleri Bakanı Henry Kissinger verdiği bir röportajla duyurdu.  Amerikan gazetesi ‘Daily Scape’ ile yaptığı röportajda Kissinger, "3. dünya savaşı geliyor ve İran, İsrail'in mümkün olduğu kadar çok Arap öldürmesi ve Ortadoğu'nun yarısını işgal etmesi gereken savaşta başlangıç noktası olacak.” diyerek skandal bir açıklama yaptı.

ABD’nin 56. Dışişleri Bakanı Henry Kissinger, şunları söyledi: "ABD ordusuna, stratejik önemi nedeniyle, özellikle bizim için petrol ve diğer ekonomik kaynakları içerdikleri için Orta Doğu'daki yedi ülkeyi işgal etmek zorunda olduğumuzu bildirdik ve İran'a vurmak için sadece bir adım kaldı." diyerek hedefte İran’ın olduğunu söyledi.

"İSRAİL ORTADOĞU'NUN YARISINI KONTROL EDECEK"

Kissinger, “Çin ve Rusya uykularından uyanmaya başladıklarında, Dünya Savaşı patlayacak. Sadece iki süper güç İsrail ve Amerika zafer kazanacak. İsrail tüm gücüyle savaşmak zorunda kalacak ve silahlarını, mümkün olduğunca çok sayıda Arap'ı öldürmek ve Orta Doğu'nun yarısını işgal etmek için kullanacak.” diyerek Arz-ı mev’ud hayallerinin peşinden gittiklerini gösterdi.

Savaş davullarının uzun bir süreden beri Orta Doğu'da çaldığını ve sadece sağır olanların bu sesleri duyamayacaklarını söyleyen Kissinger, “eğer işler olması gerektiği gibi giderse, İsrail Orta Doğu’nun yarısını kontrol edecek.” dedi.