İstanbul'da üniversitelere 2 gün kar tatili

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın yaptığı açıklamaya göre, İstanbul'da bulunan üniversitelerin eğitimlerine ve sınavlarına 2 gün ara verildi.
  • 23.01.2022, 23:33:40
  • Güncelleme: 4 ay önce
İstanbul'da üniversitelere 2 gün kar tatili

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya üniversite öğrencilerini çok sevindiren açıklamayı resmi sosyal medya hesabından yaptı.

Yapılan açıklamada, Valilik ile üniversite rektörlükleri arasında yapılan görüşmeler sonucunda eğitime ve sınavlara 2 gün süre ile (Pazartesi ve Salı) ara verilmesine karar verildiği belirtildi.

Ali Yerlikaya açıklamasında "Sevgili üniversite öğrencilerimiz, şehrimizdeki yoğun kar yağışı nedeniyle üniversite rektörlerimiz ile yaptığımız görüşmeler sonrası, İstanbul’daki üniversitelerimizde eğitime ve sınavlara 2 gün süreyle (pazartesi-salı) ara verilmiştir. Önce sağlık, önce güvenlik." ifadelerini kullandı.

 

İSTANBUL - ANKARA KARAYOLU ULAŞIMA KAPATILMIŞTI

Akşam saatlerinde Karayolları Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada İstanbul - Ankara arası kara yolu ulaşımını sağlayan TEM otoyolu ve devlet karayolunun, tüm araç trafiğine kapatıldığını belirtmişti.

AFAD da akşam saatlerinde resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İstanbul - Ankara kara yolunda kar nedeniyle mahsur kalan vatandaşlara gıda yardımında bulunulduğunu duyurdu.