İstanbul’da Pakistanlılar arasında rehine krizi yaşandı

İstanbul'da 6 Pakistanlı, yine Pakistan uyruklu 9 kişiyi silah zoruyla rehin alıp gasp etti. Olayın yayılması üzerine harekete geçen emniyet güçleri, yakalanan 2 şüpheliyi gözaltına aldı.
  • 20.01.2022, 11:47:09
  • Güncelleme: 5 ay önce
İstanbul’da Pakistanlılar arasında rehine krizi yaşandı

İstanbul-Bayrampaşa'da Pakistan uyruklu 6 kişi, kendileri gibi Pakistanlı olan 9 kişinin kaldığı eve, silah ve bıçaklarla baskın düzenledi.

Saldırganlar ellerini bağladıkları 9 kişinin cep telefonlarını, yaklaşık 6 bin lira paralarını, sırt çantalarını ve kıyafetlerini çaldı.

Sabah Gazetesi’nde yer alan habere göre, bununla da yetinmeyen Pakistanlı gaspçılar, yaptıklarını bir de TikTok'tan paylaştı.

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, gaspçıların kaldığı yeri tespit edip operasyon yaptı. Yakalanan 2 şüpheli tutuklandı, diğer gaspçılar aranıyor.

İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA ŞİKAYET

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturmaya göre, 17 Ocak 2022 tarihinde emniyete başvuran Pakistan uyruklu 9 kişi, 4 Ocak gecesi saat 22.30 sıralarında 6 Pakistanlının, Bayrampaşa, Orta Mahalle, Bal Sokak'ta oturdukları eve gelip, ellerini bağladıklarını bildirdi.

Şikayetçi olan 9 Pakistanlı, ellerini bağlayan Pakistanlıların silah zoru ile cep telefonlarını, yaklaşık 6 bin lira paralarını ve sırt çantalarını gasp ettiklerini söyledi.

GÖRÜNTÜLERİ TİKTOK'TA PAYLAŞTILAR

Şikayetçiler, gaspçıların kendilerini rehin aldıkları görüntüleri daha sonra TikTok isimli sosyal medya üzerinden paylaştıklarını belirtti.

İhbar ve şikayet üzerine harekete geçen Bayrampaşa Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekipler, olay yeri ve çevresinde olay gününe ait güvenlik kamera görüntülerini inceledi.

TikTok'ta yayınlanan görüntüleri de inceleyen polis, gaspçıların Bağcılar, Demirkapı Mahallesi, 1722. Sokak'taki bir dairede yaşadıklarını tespit etti.

OPERASYONLA YAKALANDILAR

Polis ekipleri, nöbetçi Cumhuriyet savcısının talimatıyla şüphelilerin oturduğu adrese operasyon yaptı.

Pakistan uyruklu 6 şüpheliden 2'si baskın yapılan adreste yakalandı.

Dairede yapılan aramalarda şüphelilerin olayda kullandığı bir kurusıkı tabanca, bir adet bıçak ve gasp ettikleri 9 telefondan 1'ini ve sırt çantaları ile kıyafetleri ele geçirdi.

Adliyeye çıkarılan şüpheliler Ö.S. ve F.K. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer gaspçılar ise aranıyor.