İstanbul açıklarında Türk ve Rus gemileri çarpıştı

İstanbul Yeniköy açıklarında Türk ve Rus bandralı 2 kuru yük gemisinin çarpışmasının ardından bölgeye kurtarma römorkörleri gönderildi.
  • 25.09.2021, 12:09:05
  • Güncelleme: 1 saniye önce
İstanbul açıklarında Türk ve Rus gemileri çarpıştı

Kocaeli’den Karadeniz Ereğli’ye giden 90 metre boyundaki Tahsin İmamoğlu adlı kuru yük gemisi ile Gemlik’ten Rusya’ya giden 128 metre boyundaki Rusich 10 adlı kuru yük gemisi İstanbul Yeniköy önlerinde çarpıştı. Kazanın ardından Kıyı Emniyeti’ne bağlı kurtarma botları ve römorkörleri bölgeye yönlendirildi.

2 GEMİ DEMİRLETİLDİ

Olaya müdahale eden Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne bağlı kurtarma ekiplerince, Rusıch 10 ve Tahsin İmamoğlu isimli gemiler kılavuz kaptanlar eşliğinde Büyükdere Demir Sahası’na emniyetle demirletildi. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nden kaza ile ilgili yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Kocaeli’den Karadeniz Ereğli’ye giden 90 metre boyundaki TAHSİN İMAMOĞLU ile Gemlik’ten Rusya’ya giden 128 metre boyundaki RUSICH 10 adlı 2 kuru yük gemisinin Yeniköy önlerinde çatışması sonucu KIYEM-5, KEGM-3 botlarımız, KURTARMA-11 ve 14 römorkörlerimiz bölgeye yönlendirildi.”