İsrail zulmü, mezarlıklarda dahi kol geziyor

İsrail yönetiminin Filistin'de 500 mezarlığa saldırdığını söyleyen Mescid-i Aksa hatiplerinden İkrime Sabri, Yusufiyye Mezarlığı'nı Tevrat Parkı'na dönüştüren İsrail'in Müslümanların tarihlerini silmek ve kemiklerini etrafa savurmak istediğine dikkat çekti. 
  • 06.11.2021, 18:13:11
  • Güncelleme: 1 ay önce
İsrail zulmü, mezarlıklarda dahi kol geziyor

İnsanlara hunharca saldırırken, arazileri de gasp eden, evleri yıkan ve sayılamayacak kadar çok haksızlığa imza atan Siyonist rejim, mezarlıkları da rahat bırakmıyor. Bu tutumu işgalci Siyonist’in vahşet ve azgınlıkta ne kadar ileri gittiğini göstermesi açısından ibret verici. 

Siyonist rejimin mezarlıklara ve mezarlara yönelik saldırıları Kudüs'teki Yusufiyye Mezarlığı ile başlamadı. Kudüs'teki Yüksek İslamî Heyet'in başkanı ve Mescid-i Aksa'nın hatiplerinden İkrime Sabri, işgal yönetiminin Filistin'de 500 mezarlığa saldırdığını ifade etti. 

Yurt Dışındaki Filistinliler Halk Kongresi ve Kubbetu's-Sahra İletişim'in düzenlediği, "Mezarlıkların Yıkılması ve Eşilmesi... İsrail'in Yahudileştirme ve Yerin Üstündeki Tarihi de Altındaki Tarihi de Tahrif Etme Politikası" başlığıyla düzenlediği panele katılan İkrime Sabri, işgal rejiminin bu sıralarda Mescid-i Aksa'nın doğu tarafında bulunan Yusufiyye Mezarlığı'nı Tevrat Parkı'na dönüştürerek Müslümanların tarihlerini silmek ve kemiklerini etrafa savurmak istediğine dikkat çekti. 

"Mezarlıklar bizim tarih boyunca varlığımızı ispat etmektedir ve işgale karşı en açık belgedir" diyen Sabri, işgalcilerin buralara saldırmasının sebebinin içerisinde sahabelerin, alimlerin, komutanların ve tarihe imzasını atmış şahsiyetlerin kemiklerinin bulunması olduğunu vurguladı. 

  • Kaynak: palinfo