"İki milyon kişiyle İslamabad'a girerim"

Pakistan'da görevden alınan eski Başbakan Imran Han, Şahbaz Şerif yönetimine bir kez daha meydan okudu. Imran Han, seçim tarihinin belirlenmemesi durumunda, “2 milyon kişiyle İslamabad'a girerim” dedi.
  • 29.05.2022, 12:17:09
  • Güncelleme: 3 hafta önce
"İki milyon kişiyle İslamabad'a girerim"

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) yargı darbesi ile devrilen Pakistan’ın eski Başbakanı İmran Han direnişini sürdürüyor.

Daha önce yaptığı açıklamada hükümete seçim yapması için 6 gün süre veren Imran Han, aksi taktirde 2 milyon kişiyle başkent İslamabad’a yürüyüş düzenleyeceğini belirtti.

Imran Han, "Hükümete seçim yapması için 6 gün veriyorum. Aksi takdirde 2 milyon insanla tekrar İslamabad'a girerim." ifadelerini kullandı.

CNN International'ın haberine göre Imran Han, "Bu ithal hükümete yeni seçimler ilan etmesi için altı gün veriyorum. Aksi takdirde 2 milyon insanla tekrar İslamabad'a girerim." dedi.

Imran Han'a coşkulu destek çığlıkları, ABD'ye ve mevcut Pakistan yönetimine karşı öfke tezahüratları kalabalığın arasında yankılandı.

Pakistan Parlamentosunda 10 Nisan'da yapılan güven oylaması sonucu hükümetiyle birlikte indirilen eski Başbakan Imran Han, Pakistan'ın ABD'de planlanan "yabancı bir komplo" tarafından kurulan "hainler" tarafından yönetildiğini söyledi.