İHH, Suriye için kış yardımı kampanyası başlattı

İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, "iyilik soğuk geçirmez" sloganıyla Suriye'nin kuzeyinde yaşayan ihtiyaç sahibi aileler için kış yardımı kampanyası başlattıklarını açıkladı.
  • 03.11.2022, 13:48:27
  • Güncelleme: 3 ay önce
İHH, Suriye için kış yardımı kampanyası başlattı

Yıldırım, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinin karşısındaki Tel Abyad şehrini ziyaret etti.

Burada konuşan Yıldırım, Suriye'nin İdlib, Afrin ve Azez ilçelerini ziyaret ederek yapılan projeleri incelediğini ve ihtiyaç tespiti çalışmaları yaptığını söyledi.

Yıldırım, Suriye'deki insanların kendi kendine yetinmeye çalıştığını belirterek, "Ancak doğal alarak böyle büyük bir savaştan çıkmış bir topluluğun kendi başına yetmesi mümkün değil." dedi.

Suriye'de "iyilik soğuk geçirmez" sloganıyla başlatılan kış yardım kampanyası için sivil toplum kuruluşlarına destek verme çağrısında bulunan Yıldırım, "Hiçbir çocuk çatısız kalmayacak ve üşüyerek yatağa girmeyecek, hedefimiz bu. İhtiyaç duyanlara bu kampanyada yardım elimizi uzatalım. Herkes Suriye'ye gelsin." diye konuştu.

Yıldırım, kış için battaniye, yatak, kömür ve gıda malzemelerine ihtiyaç duyulduğunu kaydederek, şöyle devam etti:

"Kış geliyor ve bu kış soğuk geçer ise geçen yıl gibi bu insanlar bu çadırda iken veya bu briket evlerindeyken çocuklarını nasıl koruyacaklar? Peygamberimiz (s.a.v) 'komşusu açken tok yatan bizden değildir' dediğinde aslında komşusu üşürken sıcak yatakta yatan da bizden değildir demek istiyor ve battaniye bulmazken yorganlarda yatan da bizden değil demek istiyor adeta."

Yıldırım, Türk insanının Suriye'ye insani yardım konusunda yardımlarını esirgemediğinin altını çizerek, "İnsanlar (Türk halkına) size minnettar. O briket evlerde kalan dul kadınlar, yetim çocuklar her gün size dua ediyor." ifadelerini kullandı.

  • Kaynak: AA