Hindistan, çocukları Müslüman nefretiyle büyütüyor

Hindistan’da sokakta oynayan Hindu çocukların yoldan geçen Müslüman kadına çeşitli cisimler attığı görüntüler, ülkedeki İslamofobi ve Hindutva’nın yükselişini gözler önüne serdi.
  • 13.03.2023, 14:50:44
  • Güncelleme: 2 ay önce
Hindistan, çocukları Müslüman nefretiyle büyütüyor

Hindistan'da Müslümanlara karşı nefret ve şiddet her geçen gün artıyor. Son günlerde sosyal medyada viral olan sokakta oynayan Hindu çocukların yoldan geçen Müslüman kadına çeşitli cisimler attığı görüntüler, ülkedeki Müslüman nefretinin ulaştığı ciddi boyutları gösteriyor.

Videoda, başörtülü Müslüman kadının yoldan geçtiği esnada sokakta oynayan çocukların kadının kafasına çeşitli cisimler attığı görülüyor. Kadının arkasına dönüp bakmaması adeta her gün aynı şiddete maruz kaldığını kanıtlıyor.

İktidardaki BJP yönetiminin desteğini de alan Hindutva grupları, ülkede İslam karşıtlığını çocukları bile kullanarak yaymaya çalışıyor.

 

Hindistan’da sokakta oynayan Hindu çocukların yoldan geçen Müslüman kadını taşladığı görüntüler, ülkedeki İslamofobi ve Hindutva’nın yükselişini gözler önüne serdi. pic.twitter.com/fw5oWKp0m9

— Ortadoğu Haber (@haberortadogu) March 13, 2023 ">http://

 

  • Kaynak: Ortadoğu Haber