HAMAS: Bombaya karşı bombadan geri adım yok, İsrail hesaplarını gözden geçirmeli  

Bugün bir açıklama yapan HAMAS, direnişin tüm gücüyle işgalci İsrail’in dayattığı bombaya karşı ile bomba denkleminden geri adım atmayacağını bildirdi.

  • 11.05.2021, 11:56:30
  • Güncelleme: 11 ay önce
HAMAS: Bombaya karşı bombadan geri adım yok, İsrail hesaplarını gözden geçirmeli  

Arapça Shebab sitesinde yer alan habere göre, HAMAS sözcüsü Fevzi Barhum, yaptığı basın açıklamasında, şu ifadeleri kullandı:
“İşgalci İsrail’in kasıtlı olarak sivillerin evlerini, Gazze'deki kadın ve çocukları hedef alıp öldürmesi, suçlarının ve vahşetin büyüklüğünü ortaya koymaktadır. Halkımızı savunmak ve çıkarlarını korumak için her türlü ulusal sorumluluğu ve görevi yerine getireceğiz.”

Filistin halkını koruma sorumluluğunu üstlenen başta Kassam Tugayları olmak üzere cesur Filistin direnişini öven Barhum, “İşgalci İsrail’in Kudüs halkına ve mübarek El Aksa Camii'nde ibadet edenlere yönelik ihlallerine ve suçlarına; Gazze'deki sivilleri, çocukları ve direniş alanlarını hedef alan saldırılarına karşı güçlü ve doğrudan bir yanıt verildiğini” söyledi.

Barhum sözlerini, "Direniş Filistin halkının koruyucu kalkanı olarak kalacak ve tüm güçle saldırganlığı bastırmaya devam edecek ve İsrail hesaplarını yeniden gözden geçirmeli ve denklemi iyi anlamalıdır." ifadeleriyle tamamladı.