Güney Afrika'da faili meçhul 20 ceset

Güney Afrika'nın East London kentinde eski bir barda yaş aralıkları 18 ila 20 olan 20 gencin cesedi bulundu. Gençlerin neden ve kim tarafından öldürüldüğü ise bilinmiyor.
  • 26.06.2022, 16:21:49
  • Güncelleme: 1 ay önce
Güney Afrika'da faili meçhul 20 ceset

Euronews’in haberine göre, ülkenin güneyinde bulunan derme çatma olduğu belirtilen bir barda lise sınavlarını kutlayan 20 kişi bilinmeyen bir nedenle hayatını kaybetti.

Denetimin az olduğu belirtilen barlarda içki tüketilmesine izin verilirken, hayatını kaybeden kişilerin vücudunda herhangi bir yaralanma izine rastlanmadı.

Eyalet hükümeti güvenlik departmanı Başkanı Weziwe Tikana-Gxothiwe yerel bir televizyona yaptığı açıklamada, üç kişinin hastanede yaşamını kaybetmesiyle can kaybının 20'ye yükseldiğini söyledi. 

Sınırsız içki tüketimine tepki gösteren Eastern Cape Bölge Yöneticisi Oscar Mabuyane, "20 gencimizi bu şekilde kaybetmek kesinlikle inanılmaz, anlayamıyoruz. Bu şekilde toplum içinde içki satıp gençlerin denemek istemeyeceğini düşünemezsiniz" dedi.

Kurbanların yaşlarının 18 ile 20 arasında olduğunu söyleyen Eyalet polis sözcüsü Thembinkosi Kinana, olayın nasıl meydana geldiğinin araştırıldığını ifade etti. Ölümlere izdihamın neden olduğu iddiası ise yalanlandı.

Sosyal medyada yayınlanan olay yerine ait fotoğraflarda da yaşamını yitiren kişilerde yaralanma izi görülmedi.

  • Kaynak: Euronews