Gazze’den İsrail’e yoğun roket atışı gerçekleştirildi

Gazze’ye yönelik saldırılarının ardından direniş grupları işgal altındaki İsrail şehirlerine yönelik yoğun bir roket saldırısı başlattı.

  • 19.05.2021, 16:37:00
  • Güncelleme: 11 ay önce
Gazze’den İsrail’e yoğun roket atışı gerçekleştirildi

İsrail merkezli İsrael Hayom internet sitesinde yer alan habere göre, işgalci İsrail'in güneyindeki İsdod (Aşdod) ve Bir’us Seba (Beersheba) da dahil olmak üzere İsrail şehirlerine bugün 15.00 civarında büyük bir füze saldırısı başlatıldı.

Roket saldırılarının ardındna İsdod’da bir binanın isabet aldığının belirtilmesine rağmen, herhangi bir ölüm veya yaralanma bildirilmedi. Saldırıların İsrail şehirlerine mümkün olduğunca fazla zarar verme çabası taşıdığı belirtildi.

Bu arada, işgalci İsrail başlattığını duyurduğu ‘Surların Muhafızı’ adlı saldırılar bugün ateşkes çağrılarının artmasıyla birlikte 10. gününe girdi.

İsrail, gece saatlerinde 25 dakikalık bir saldırı düzenleyerek Gazze’nin güneyinde HAMAS tarafından tüneller de dahil çeşitli hedefleri vurdu.

Yerel yetkililere göre, Gazze'de şimdiye kadar yaklaşık 450 bina yıkıldı veya ağır hasar gördü. Gazze Şeridi'ne düzenlenen saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı ise 221'e yükseldi.

Çatışmanın patlak vermesinden bu yana HAMAS, İsrail'e 3.500'den fazla roket attı. Bu saldırılar sonrası en az 12 İsrailli ölürken ve 650'den fazla kişi yaralandı.