Filistinli esirlerden haber alınamıyor

İsrail işgal yönetiminin kontrolündeki cezaevlerinde neler yaşandığının bilinmediğini açıklayan Filistin Tutuklu Danışma Bürosu, son günlerde bazı hapishanelerde esir tutulan Filistinlilerden haber alınamadığını bildirdi.
  • 21.12.2021, 13:16:50
  • Güncelleme: 6 ay önce
Filistinli esirlerden haber alınamıyor

Paltimeps'in haberine göre Filistin Tutuklu Danışma Bürosu, işgal cezaevlerinin tümünde şiddetli gerilimin hüküm sürdüğünü ve cezaevlerinin tüm bölümlerin kapatıldığını söyledi. Büro yaptığı açıklamada, İsrail’in 'Nafha' hapishanesindeki 12. Bölüm ‘mahkum’larıyla iletişimin kesildiğini ve 80'den fazla Filistinlinin akıbetinin bilinmediğini doğruladı.


Danışma Bürosu tarafından yapılan açıklamada, Nafha Cezaevi'nde aralarında hasta ve yaşlıların da bulunduğu 12. Bölüm ‘mahkum’larının yaşamları için, işgal hapishanesi yönetimi tarafından sistematik baskıya tabi tutulduklarına dair bilgiler alındığı ifade edildi.


HAMAS EYLEMLERİ ARTIRMA KARARI ALDI


Siyonist işgal rejiminin şiddet uygulamaları son günlerde bölgede gerginliğin artmasına sebep olmuş ve bazı bölgelerde çatışmalar meydana gelmişti. 
Hamas ve İslami Cihad Hareketi başta olmak üzere direniş güçlerinin, İşgal ordusunun ve sivil Yahudilerin saldırısına karşı Batı Şeria bölgesinde düzenlenen eylemlerin artırılması yönünde kararlar işgal yönetiminde endişeye yol açmıştı.