Filistinli bir aileyi yakarak öldüren İsrailli cani suçlu bulundu

Batı Şeria’da Filistinli bir ailenin evini kundaklayarak 3 kişiyi öldüren İsrailli suçlu bulundu. İsrailli caninin cezası önümüzdeki ay açıklanacak.

  • 18.05.2020, 16:44:06
  • Güncelleme: 4 ay önce
Filistinli bir aileyi yakarak öldüren İsrailli cani suçlu bulundu

İsrail’in işgali altındaki Batı Şeria’da Filistinli Devabişe ailesinin evini kundaklayan ve aynı aileden biri 18 aylık bebek olmak üzere 3 kişinin ölümüne neden olan İsrailli Amiram Bin Uliel (25), İsrail mahkemesi tarafından 3 kasıtlı cinayetten suçlu bulundu.

İsrail'deki Lod Merkezi Mahkemesi, 2015 yılında Batı Şeria’nın Nablus kenti yakınlarında bulunan Duma kasabasında yaşayan Filistinli Devabişe ailesinin evini kundaklayan İsrailli Amiram Bin Uliel’i 3 kasıtlı cinayetten suçlu buldu. Evleri ateşe verilen aileden baba, anne ve 18 aylık bebek Ali Devabişe yaşamını yitirmiş, ailenin diğer çocuğu Ahmed ise yanan evde ağır yaralanarak sağ kurtulmuştu.

Mahkemenin Uliel için önümüzdeki ay karar vermesinin beklendiği ifade edilirken Bin Uliel’in avukatı mahkemenin kararına itiraz edeceklerini ifade ederek, “Bu İsrail devleti için kara bir gündür” ifadelerini kullandı. Avukat, Uliel’in ‘masum’ olduğunu iddia etti.