Eşinin böbreği ile hayata tutundu

İzmir’de böbrek yetmezliği hastası bankacı Güliz Avcı Baykuş (26) sosyal medyada tanışıp evlendiği Enis Baykuş’un böbreği ile yeniden hayata tutundu. Güliz Baykuş, “Enis önce kalbini sonra da böbreğini bana verdi. Onu çok seviyorum. Artık diyaliz makinesi olmadan yaşayacağım. Çok mutluyum” dedi.
  • 23.09.2022, 08:20:06
  • Güncelleme: 1 gün önce
Eşinin böbreği ile hayata tutundu

İzmir'de bankacı Güliz Avcı ile yardımcı sağlık personeli olarak Enis Baykuş sosyal medyada tanıştı. Güliz ile Enis geçen sene 16 Ekim'de yüz yüze gelerek tanıştı ve birbirlerine aşık oldu. Genç çift 14 Ağustos 2021'de evlendi.

Böbrek yetmezliği rahatsızlığı bulunan eşinin daha fazla acı çekmesine gönlü razı olmayan Enis Baykuş böbreklerinden birini bağışlama kararı oldu. Çift böbrek nakli için özel bir hastaneye başvurdu. Yapılan tetkikler sonucunda Enis Baykuş'un böbreğinin eşine nakledilebileceği belirlendi.

BÖBREK NAKLİYLE YENİ BİR HAYAT
14 Eylül'de gerçekleşen operasyonla Enis Baykuş'tan alınan böbrek Güliz Baykuş'a sorunsuz şekilde nakledildi. Nakil ekibi ise taburcu oldukları 20 Eylül günü çifte hoş bir sürpriz yaptı. 20 Eylül 2001 doğumlu Enis Baykuş'un yaş gününü kutladı. Doğum günü pastasını "sağlık" dilekleriyle birlikte kesen çift, kutlamadan sonra taburcu edildi.

  • Kaynak: Sabah