Esed’in medyası açıkladı: İsrail bir rejim askerini öldürdü

Suriye’deki Esed rejiminin haber ajansı SANA, İsrail’in bugün Suriye'ye ait bazı askeri hedeflere yönelik olarak düzenlediği hava saldırılarında bir rejim askerini öldürdüğünü duyurdu.
  • 16.12.2021, 15:28:51
  • Güncelleme: 1 ay önce
Esed’in medyası açıkladı: İsrail bir rejim askerini öldürdü

Haberde rejim savunma güçlerinin İsrail'in hava saldırılarına karşılık verdikleri ve atılan füzelerin çoğunu düşürdükleri ifade edildi. Haberde saldırıların aynı zamanda büyük miktarda maddi hasara da neden olduğu belirtildi. 

SANA'nın haberinde İsrail işgal güçlerinin işgal altındaki Golan tarafından saldırı düzenledikleri ve Suriye'nin güney bölgede yer alan askeri üslerini hedef aldıkları ifade edildi. 

Resmi haber ajanslarının verdiği bilgilere göre İsrail işgal güçleri bundan 9 gün önce de Suriye'nin batı kesiminde yer alan Lazkiye şehrindeki askeri üssü hedef alan hava saldırıları düzenlemişlerdi. Bu saldırılarda da büyük maddi hasar meydana geldiği belirtilmiş ancak herhangi bir can kaybından söz edilmemişti. 

İsrail işgal güçleri, İran'la bağlantılı olduğunu ileri sürerek zaman zaman Suriye'deki askeri hedeflere yönelik saldırılar düzenliyor. 

  • Kaynak: palinfo