Eren Abluka-13 Operasyonu başladı

İçişleri Bakanlığı Muş’ta “Eren Abluka-13 Şehit Jandarma Üsteğmen İsmail Moray Operasyonu”nun başlatıldığını duyurdu.
  • 28.05.2022, 13:14:54
  • Güncelleme: 4 hafta önce
Eren Abluka-13 Operasyonu başladı

Bakanlık, yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Eren Abluka Operasyonlarının, vatandaşın desteğiyle inançlı ve kararlı şekilde başarıyla devam edeceğini belirtti.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, terör örgütü PKK'yı ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla Muş’ta Eren Abluka-13 Şehit Jandarma Üsteğmen İsmail Moray Operasyonu başlatıldı.

Operasyonda Muş İl Jandarma Komutanlığınca; Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH), Jandarma Komando ve Güvenlik Korucularından oluşan 39 timdeki 565 personelin görev aldığı belirtildi.

Operasyonun ilk gününde, Şenyayla bölgesinde yapılan arama ve tarama çalışmalarında 6 sığınak ve 17 avcı boy çukuru tespit edildi.

Sığınak ve avcı boy çukurlarında yapılan aramalar sonucunda, 150 gram patlayıcı madde, 1 makineli tüfek sabitleme aparatı, 1 makineli tüfek mayonu, 1000 kök hint keneviri, 728 pil, 27 çift ayakkabı, 6 parça kıyafet, 15 kilogram muhtelif gıda, giyim ve inşaat malzemesi ele geçirildi.