Erdoğan’dan muhtarlara zam müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 51. Muhtarlar Buluşması’nda muhtarlara zam müjdesini verdi. Erdoğan, muhtar maaşlarının 4 bin 250 liraya yükseltildiğini açıkladı.
  • 19.01.2022, 16:00:52
  • Güncelleme: 1 yıl önce
Erdoğan’dan muhtarlara zam müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe Sergi Salonu'nda düzenlenen 51. Muhtarlar Buluşması’nda konuştu.

Erdoğan, yaptığı konuşmada “Muhtar maaşlarının asgari ücretin altında kalmasına gönlümüz razı olmadı. Yaptığımız değerlendirme sonunda muhtar maaşlarını asgari ücret seviyesine yani 4 bin 250 liraya yükseltme kararı aldık." dedi.

Muhtarlarla yapılan ilk buluşmanın 2015 yılında gerçekleştirildiğini hatırlatan Erdoğan, ülkedeki tüm muhtarlarla bir araya gelme sözünü tutarak Mayıs 2019'a kadar 50 ayrı toplantı gerçekleştirdiklerini ve birkaç istisna dışında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ana binasındaki 400 kişilik toplantı salonunda başladıkları buluşmaları sergi salonuna aldıklarını söyledi.

MUHTARLARIN ÖZLÜK HAKLARI

Erdoğan, muhtarların özlük haklarında, SGK primlerinin devlet tarafından ödenmesi, maaşlarının artırılması, silah ruhsatı harcı muafiyeti başta olmak üzere pek çok önemli iyileştirmeler yaptıklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Muhtar maaşlarının asgari ücretin altında kalmasına gönlümüz razı olmadı. Yaptığımız değerlendirme sonunda muhtar maaşlarını asgari ücret seviyesine yani 4 bin 250 liraya yükseltme kararı aldık. İşte şimdi de yine aynı şekilde hayata geçmesi için gereken kanuni değişikliği en kısa sürede yapacağımız yeni maaşlarının muhtarlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

BİR SONRAKİ TOPLANTI SADECE KADIN MUHTARLARLA

Erdoğan,  “Bir sonraki toplantıyı da inşallah ülkemizdeki kadın muhtarlarımızla yine bu salonda yapmayı planlıyoruz. Sadece kadın muhtarlarımız. Birileri niye bunu sadece kadınlarla yapıyor diyebilirler. Hiç takmayın kafanıza. Biz kadınlarla verilecek mücadelenin ne kadar kutsal olduğunu biliriz.” ifadelerini kullandı.