Erdoğan'dan Babacan’a sert "BAYKAR" tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ali Babacan'ın İHA/SİHA sözlerine sert tepki gösterdi.
  • 18.01.2023, 12:55:38
  • Güncelleme: 2 ay önce
Erdoğan'dan Babacan’a sert "BAYKAR" tepkisi

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan geçtiğimiz günlerde İHA ve SİHA'lar ile ilgili bir açıklama yapmış, bu açıklamar ise tüm kesim tarafından büyük tepki çekmişti. AK Parti Grup Toplantısı'nda gösteren Erdoğan, Baykar'ın nezdinde tüm şirketlerin hedef alındığını söyleyerek Babacan'a sert tepki gösterdi.

Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

"BU İŞTE BİR TERSLİK VAR DEMEKTEN KENDİMİZİ ALAMIYORUZ"

"Biz köprü, yol, havalimanı, baraj, fabrika inşa eden, petrol, doğalgaz ararken yatırımcılara 'gelmeyin' çağrısı yapanları iyi hatırlıyoruz. İnsan bir ülkenin ordusu, komutanları, savunma sanayi şirketleri kimler tarafından hedef alınır diye düşünmeden edemiyor. Bir ülkenin ordusuna ve savunma sanayine ancak kendisine tehdit olarak görenler saldırır. Yunanistan'ın feveranlarını yersiz bulmakla birlikte anlayabiliyoruz. PKK'nın feryatlarının sebebi yerindedir. Anlamakta zorlandığımız husus bu ülkenin bir partisinin, parti liderinin ordumuz ve savunma sanayine karşı sergilediği hazımsızlıktır. Bu işte bir terslik var demekten kendimizi alamıyoruz.

"BU ALÇAK SALDIRIYA HAK ETTİĞİ CEVABI VERMEK SORUMLULUĞUMUZUN GEREĞİDİR"

Bu habis zihniyetin son eseri, küresel bir marka haline dönüşen Baykar şirketi oldu. Baykar'ın nezdinde tüm şirketleri, ürünleri ve başarılarıyla savunma sanayimiz hedef alınıyor. Bizimle olan akrabalık ilişkisi üzerinden Baykar'ı hırpalayabileceklerini düşünüyorlar. Bu alçak saldırıya hak ettiği cevabı vermek sorumluluğumuzun gereğidir."