Erdoğan'dan Akşener'e "kumar masası" cevabı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, yaptığı çağrıya verdiği, “kumar masasında olmadık, bundan sonra da olmayacağız” cevabını değerlendirdi. "Böyle cevap olur mu" dedi ve ekledi "Sayın Akşener’in kendisini ve yanındakileri bir gözden geçirmesinde fayda var" ifadelerini kullandı.
  • 21.11.2022, 13:22:28
  • Güncelleme: 2 ay önce
Erdoğan'dan Akşener'e "kumar masası" cevabı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Son günlerin en çok tartışılan konularından biri de Erdoğan'ın Akşener'e yaptığı çağrıydı. Erdoğan'a, Akşener'in “kumar masasında olmadık, bundan sonra da olmayacağız” cevabı soruldu. İşte Erdoğan'ın cevabı...

Böyle bir cevap mı olur? Şimdi bu ne demektir? 6’lı masa alışveriş yapmıyor mu? Bir bana, bir sana demiyor mu? Hatta “şu kadar bakanlık filancaya verilebilir” denmiyor mu? Kumar budur. Bunu kalkıp da Cumhur İttifakı’na yıkmaya çalışırsan Sayın Akşener; ne Tayyip Erdoğan’ın hayatında böyle bir şey var ne de Sayın Bahçeli’nin hayatında böyle bir şey var. Biz işimize bakıyoruz. Bizim tek derdimiz bu ülkeye hizmet. Bu ülkeye hizmette de bizim geldiğimiz yerler neresidir belli. Hayaliniz dahi bizim ulaştığımız yere ulaşamaz. 20 yıl bunun çok açık ispatıdır. Altyapıda, üstyapıda, eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette, tarımda, dış politikada nereye geldiğimiz, hepsi ortada. Öyleyse bu çalışmayı, Cumhur İttifakı’nın attığı bu adımı nasıl bir kumar oyunuyla özdeş hale getirmek istersin? Bu olacak iş mi? Onun için Sayın Akşener’in kendisini ve yanındakileri bir gözden geçirmesinde fayda var.

  • Kaynak: Ortadoğuhaber