"Erdoğan seçilirse NATO üyeliği tartışılır"

ABD'nin eksi başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Türkiye'nin dış politikasından rahatsızlığını, "Rusya’nın ticari ve askeri partnerleri ihtiyaç zamanında onları terk etmedi ve maalesef buna Türkiye de dahil" sözleriyle ifade etti. 
  • 04.01.2023, 10:22:57
  • Güncelleme: 2 ay önce
"Erdoğan seçilirse NATO üyeliği tartışılır"

ABD eski başkanlarından Donald Trump'ın Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, kaleme aldığı bir makalede Türkiye'den rahatsız olduğunu açık bir dille itiraf etti. 

"TERÖRLE ARAYI AÇIN" ŞARTINDAN RAHATSIZ OLDU 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine ilişkin 'terörle arayı açma' şartına şartından rahatsız olduğunu ifade etti. 

ABD'li John Bolton, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ukrayna ile Rusya arasında izlediği politikanın yanlış olduğunu iddia etti. 

"NATO ÜYELİĞİ TARTIŞILMALI" 

Bolton, İngiliz Daily Telegraph’ta kaleme aldığı makalede, "Finlandiya ve İsveç şaşırtıcı bir karar alarak NATO’ya girmek istediler fakat Rusya’nın ticari ve askeri partnerleri ihtiyaç zamanında onları terk etmedi ve maalesef buna eğer Cumhurbaşkanı Erdoğan tekrar seçilirse 2023’te NATO üyeliği tartışmalı hale gelecek Türkiye de dahil” ifadesini kullandı.