Erdoğan: Hz. Adem ve Havva’ya kimsenin dili uzanamaz

Cuma namazını Büyük Çamlıca Camii'nde kılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sezen Aksu’nun tepkilere yol açan şarkı sözleri için “Hz. Adem ve Havva’ya kimsenin dili uzanamaz.” dedi.
  • 21.01.2022, 17:54:22
  • Güncelleme: 11 ay önce
Erdoğan: Hz. Adem ve Havva’ya kimsenin dili uzanamaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Büyük Çamlıca Camisi'nde kıldı.

Cuma namazı sonrası cemaate seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının videosunu cami cemaatinden bir kişi cep telefonuyla çekti.

Independent Türkçe’nin yayınladığı videoda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sanatçı Sezen Aksu’nun tepkiyle karşılanan şarkı sözleri için “Hz. Adem ve Havva’ya kimsenin dili uzanamaz.” dedi.

İLAHİYATÇI CİHAT KISA'YA DA TEPKİ GÖSTERDİ

Mihrapta yaptığı konuşmada “Hakaretlerin bini bir para. Bütün bunların karşısında dimdik duracak olanlar sizlersiniz. Hazreti Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir. Havva validemize kimsenin dili uzanamaz. Onlara da haddini bildirmek bizim görevimizdir.” ifadelerinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sezen Aksu hakkındaki konuşmasının devamında, Hz.Meryem'e zina isnadında bulunan ilahiyat görevlisi Cihad Kısa'ya da tepki gösterdi. "Hz. Meryem annemize de saldırdılar, saldırıda bulunuyorlar" diyen Erdoğan, "bunların karşısında durmak bizim görevimiz" ifadelerinde bulundu. 

  • Kaynak: oda tv