Elon Musk’ın serveti eriyor

190 milyar dolar kişisel serveti bulunan Musk, son iki yıl içerisinde tam 100 milyar dolarını kaybetti.Twitter’a 44 milyar dolarlık yatırım yapan Musk'ın kar mı zarar mı yaptığını zaman gösterecek.
  • 25.11.2022, 13:44:27
  • Güncelleme: 2 ay önce
Elon Musk’ın serveti eriyor

Pandemi, savaş, enflasyon, işsizlik ve ekonomik sıkıntılar derken, dünyanın en zengin insanlarının onlarca milyar doları bir anda buhar olup uçtu. Son iki yıl içerisinde kişisel serveti en çok eriyen iş insanı ise dünyanın en zengin insanları listesinin de başında olan Elon Musk oldu.

Güncel hesaplamalara göre şu an yaklaşık 190 milyar dolar kişisel serveti bulunan Musk, son iki yıl içerisinde tam 100 milyar dolarını kaybederek buraya geldi. Ancak burada hemen bir virgül koymak ve bu 100 milyar doların 44 milyar dolarının Twitter’a gittiğini hatırlatmak gerekir.

Eğer bu alımı bir varlık olarak değerlendirirsek o zaman en çok para kaybeden milyarderler listesinin zirvesine Meta CEO’su Mark Zuckerberg yerleşecektir. Nitekim ünlü isim son 2 yılda neredeyse 84 milyar dolar kaybetti ve işin kötüsü bu paranın 1 doları bile Elon Musk’da olduğu gibi varlık alımına harcanmadı.